მთავარისიახლეებიპოლიტიკასასამართლომ ზუგდიდის მერიას თანამშრომლის უკანონოდ გათავისუფლების გამო ხელფასის 2 წლის განაცდურის...
სასამართლომ ზუგდიდის მერიას თანამშრომლის უკანონოდ გათავისუფლების გამო ხელფასის 2 წლის განაცდურის ანაზღაურება დააკისრა
საკრებულოს რიგგარეშე სხდომაზე 2018 წლის ბიუჯეტში ცვლილების საკითხი განიხილეს. ერთ-ერთი პუნქტის მიხედვით, ზუგდიდის რაიონული სასამართლოს მიერ მიღებული გადაწყვეტილებიდან გამომდინარე, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერის ბრძანებით (#5632 07.12.2018) ყოფილი ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის გამგეობის ადმინისტრაციული სამსახურის საზოგადოებასთან ურთიერთობის განყოფილების უფროსს მაია ღურწკაიას, რომელიც სასამართლოს მიერ ცნობილი იქნა დაკავებული თანამდებობიდან არასწორად (არაკანონიერად) განთავისუფლებულად, უნდა აუნაზღაურდეს ხელფასის 2 წლის განაცდურის თანხა, რომელიც შეადგენს 35 960 ლარს.საჭირო თანხის აკუმულირების მიზნით ზუგდიდსერვისის სუბსიდირების თანხა მცირდება 20 760 ლარით და დიდდება იმავე თანხით წინა პერიოდში წარმოქმნილი ვალდებულებების დაფარვა და სასამართლოს გადაწყვეტილებების აღსრულება ფინანსური უზრუნველყოფა დაევალა მერიას