მთავარისიახლეებიპოლიტიკაგიორგი გახარიამ დეპუტატების უხერხული შეკითხვებისაგან თავი დაიზღვია: ჩვენ აქ ვიმყოფებით შინაარსობრივი...
გიორგი გახარიამ დეპუტატების უხერხული შეკითხვებისაგან თავი დაიზღვია: ჩვენ აქ ვიმყოფებით შინაარსობრივი დისკუსიისთვის და არა პოლიტიკური ცეკვებისთვის კამერების წინ
საკანონმდებლო ორგანოში შს მინისტრმა გიორგი გახარიამ  მოხსენება გაფრთხილებით თუ დეპუტატების უხერხული შეკითხვებისაგან თავის დაზღვევით დაიწყო
„ჩვენთვის არასოდეს ყოფილა პრობლემა პარლამენტში მოსვლა, ჩვენ არასოდეს შეგვშინებია მწვავე კითხვების და ჩვენ ყოველთვის გვესმოდა პარლამენტის მაკონტროლებელი ფუნქცია.
„მინდა გითხრათ, რომ ჩვენ აქ ვიმყოფებით შინაარსობრივი დისკუსიისთვის და არა პოლიტიკური ცეკვებისთვის კამერების წინ და არც  ფსევდოინტელექტუალური ფუჭი, უმიზნო დებატებისთვის. იმედი მაქვს შევძლებთ დავამყაროთ დიალოგი,"- მიმართა შს მინისტრმა დეპუტატებს. როგორც განაცხადა ის მზად არის, წარადგინოს მოკლე ანგარიში თუ რა გაკეთდა 2018 წელს.
მინისტრის თქმით, მას სურს, რომ დისკუსია იყოს საქმიანი. გახარიამ მოუწოდა დეპუტატებს, მისი საკანონდებლო ორგანოში მისვლა არ გამოიყენონ პოლიტიკური მიზნით.