მთავარისიახლეებიპოლიტიკახმაური და დაპირისპირება აქციაზე - აქციის მონაწილეებმა გუბერნიასთან სიმბოლურად ხახვი და კარტოფილი...
ხმაური და დაპირისპირება აქციაზე – აქციის მონაწილეებმა გუბერნიასთან სიმბოლურად ხახვი და კარტოფილი დატოვეს [Video]
ხმაურისა და დაპირისპირების ფონზე დასრულდა საპროტესტო აქცია ზუგდიდში. სამეგრელო- ზემო სვანეთის გუბერნიასთან. აქციის მონაწილეებმა სალომე ზურაბიშვილის ინაუგურაცია გააპროტესტეს. გაერთიანებული ოპოზიციის პარტიის ლიდერების სიტყვით გამოსვლის შემდეგ ისინი გუბერნიის შენობისკენ დაიძრნენ, სადაც სიმბოლურად ხახვი და კარტოფილი მიიტანეს. მათი თქმით, ეს არის შსს მინისტრის საჩუქარი საახალწლოდ, რადგან სწორედ ეს არის ის ატრიბუტი, რითაც საარჩევნო კამპანია ჩაანარა გიორგი გახარიამ.აქციის მონაწილეებს შენობაში შესვლის უფლება არ მისცეს სამართალდამცავებმა, რასაც ურთიერთშელაპარაკება მოყვა აქციის მონაწილეებსა და პოლიციას შორის.აქციის მონაწილეებილს ხელში ეჭირათ პლაკატები წარწერით ,,არა სალომეს,, ბიძინა მკვლელია,, ასევე გარდაცვლილი სკოლის დირექტორის ია კერზაიას სურათი. აქციის ირგანიზატორების თქმით, სწორედ აქედან იწყება სამართლიანობისთვის ბრძოლა, სწორედ ია კერზაიას სიცოცხლის ზვარაკად შეწირვა არ ეპატიება ხელისუფლებას და მინისტრ გახარიას, რომელმაც მთელი საარჩევნო პერიოდი ტერორსა და დაშინების ფონზე, ე.წ. ძველ ბიჭებთან ჩაცუცქულმა ჩაატარა. დღეს თელავში,ბატონის სასახლეში სალომე ზურაბიშვილის ინაუგურაცია გაიმართება, რომლის პარარელურად საქართველოს სხვადასხვა ქალაქში აქციები იმართება.