მთავარისიახლეებიპოლიტიკა„დამთავრდება უხერხული ღიმილი“ - გიორგი მარგველაშვილი ივანიშვილის შესძლო ღიად დაბრუნებაზე პოლიტიკაში
„დამთავრდება უხერხული ღიმილი“ – გიორგი მარგველაშვილი ივანიშვილის შესძლო ღიად დაბრუნებაზე პოლიტიკაში
„ამ 5 წლის განმავლობაში ამ პოლიტიკოსებს რომ ეკითხებოდნენ ბიძინა ივანიშვილის როლზე, მორცხვად რომ პასუხობდნენ, გაუგებრად, აღიარებენ ამ როლს თუ არ აღიარებენ, ვერ გაიგებდი. კარგი იქნება თუ ივანიშვილი დაბრუნდება, როგორაა იმ სიმღერაში? „დამთავრდება უხერხული ღიმილი“. ეს უხერხული ღიმილი, რომ დამთავრდება პოლიტიკაში ესეც მიხარია,“-ამბობს საქართველოს მეოთხე პრეზიდენტის გიორგი მარგველაშვილი
მისი განცხადებით, მისი განცხადებით, გაუგებარია პოლიტიკური სისტემა, რომელშიც პრემიერ-მინისტრები თანამდებობებს გაუგებარი მიზეზებით ტოვებენ:
„საუკეთესო გამოსავალი იქნება ბიძინა ივანიშვილი გახდეს ქვეყნის პრემიერ-მინისტრი, როგორც მმართველი პარტიის ლიდერი და ბევრი რამე იქნება გასაგები ქართული საზოგადოებისთვისაც და ჩვენი პარტნიორებისთვის,“-ამბობს პრეზიდენტი.
მისი თქმით, ივანიშვილის ამ ნაბიჯით უმთავრესი პრობლემა მოგვარდება.