მთავარისიახლეებიპოლიტიკაკონგრესმენი დეივიდ კრამერი: „თუ საქართველომ ნამდვილად უარი თქვა აგრემანზე ბრიჯიტ ბრინქისთვის, ნამდვილად,...
კონგრესმენი დეივიდ კრამერი: „თუ საქართველომ ნამდვილად უარი თქვა აგრემანზე ბრიჯიტ ბრინქისთვის, ნამდვილად, ძალიან უგუნური გადაწყვეტილება მიიიღო”
Foreign Policy-ის სკანდალურ სტატია – ინფორმაციას იმის შესახებ, რომ ოფიციალურ თბილისს არ სურს შეერთებული შტატების ელჩად საქართველოში ბრიჯით ბრინქის დანიშვნა, ამერიკელი დიპლომატები ეხმაურებიან და აღნიშნულს გაუგებარს უწოდებენ.
ბრინქთან დაკავშირებით გავრცელებულმა ინფორმაციამ საქართველოში ამერიკის ყოფილი ელჩის უილიამ ქორთნის გაკვირვებაც გამოიწვია.
„თუ საქართველომ ნამდვილად უარი თქვა აგრემანზე ბრიჯიტ ბრინქისთვის, ნამდვილად, ძალიან უგუნური გადაწყვეტილება მიიიღო. ბრიჯიტი უმაღლესი რანგის პროფესიონალია , რომელიც ძალიან კარგად იცნობს საქართველოს. იქ იქნებოდა შესანიშნავი არჩევანი იან კელის შესაცვლელად, რომელმაც გადასარევად შეასრულა თავისი საქმე როგორც ელჩმა. ეს არ არის ნორმალური პრაქტიკა და ვერ დაეხმარება ორმხრივ ურთიერთობებს. რცხვენოდეთ მათ, ვისაც ამ სიტუაციის შექმნაზე პასუხისმგებლობა ეკისრება,“- წერს კონგრესმენი დეივიდ კრამერი.