მთავარისიახლეებისაზოგადოებაზუგდიდის მე-6 სკოლის დირექტორის, ია კერზაიას საქმის შესწავლა სახალხო დამცველის აპარატმა დაიწყო
ზუგდიდის მე-6 სკოლის დირექტორის, ია კერზაიას საქმის შესწავლა სახალხო დამცველის აპარატმა დაიწყო
სახალხო დამცველის თქმით, ია კერზაიას საქმის შესწავლა დაიწყება არა მხოლოდ პოლიტიკური დისკრიმინაციის მიმართულებით, არამედ ზეწოლის მიმართულებითაც. მისივე განცხადებით, საქმის შესწავლა ოჯახთან კომუნიკაციის შემდეგ დაიწყეს.„ჩვენთან არის შემოსული წერილი, რითიც განმცხადებელი ითხოვს დისკრიმინაციული მოპყრობის დადგენას. გადავწყვიტეთ, რომ შევისწავლოთ ფაქტი მისი მნიშვნელობიდან გამომდინარე ყოველმხრივად, არა მხოლოდ დისკრიმინაციულ ჭრილში, არამედ არის თუ არა სხვა სამართალდარღვევის ნიშნები იმიტომ, რომ აქ საუბარი არის ზეწოლაზე, საარჩევნო მიზნებით, საუბარი არის ადმინისტრაციული რესურსის გამოყენებაზე, ამიტომ, ყველა მხრიდან და მაქსიმალურად ამომწურავად შევისწავლით აღნიშნული ფაქტის გარშემო გარემოებებს,“ – განაცხადა ლომჯარიამ.