მთავარისიახლეებიპოლიტიკა“არჩევნებს მძიმე ტვირთი დაედო მასწავლებელ ია კერზაიას გარდაცვალებით“ - გიორგი მარგველაშვილი
“არჩევნებს მძიმე ტვირთი დაედო მასწავლებელ ია კერზაიას გარდაცვალებით“ – გიორგი მარგველაშვილი
ადამიანის უფლებათა საერთაშორისო დღესთან დაკავშირებით გამართულ მიღებაზე გიორგი მარგვლეაშივი ზუგდიდის მეექვსე საჯარო სკოლის დირექტორის გარდაცვალების ფაქტს გამოეხმაურა და განაცხადა, რომ „ჩვენი საარჩევნო პროცესისი დროს არავის არ უნდა კვდებოდეს“:
"იმ დემოკრატიულ პროცესს, რომელიც ყველაზე მეტად აღმაფრთოვანებელი უნდა იყოს იმიტომ, რომ ახალი ხელისუფლების შექმნის პროცესთან არის დაკავშირებული – არჩევნებს – დაედო ძალიან მძიმე ტვირთი, მასწავლებელი ქალბატონის ია კერზაიას გარდაცვალებით. ჩვენი საარჩევნო პროცესის დროს არავინ არ უნდა კვდებოდეს. ჩვენი საზოგადოებისთვის ყველაზე სათაყვანებელი ადამიანი, ის ვისაც ვანდობთ ჩვენი შვილების აღზრდას, ადამიანი, ვინც უზრუნველყოფს იმას, რომ მომავალი თაობა იქნება თავისუფლების, პატრიოტიზმის, შემწყნარებლობის სულისკვეთებით, ეს ადამიანი არჩევნების დროს არ უნდა გარდაიცვალოს. შესაბამისად, მოგიწოდებთ ყველას, რომ ერთი წამით არ ვიყოთ კმაყოფილი იმ დიდი მიღწევებით, რომელიც ამ დარბაზში შეკრებილმა ადამინებმა, ჩემმა პარტნიორებმა უზრუნველყვეს,"- განაცხადა მარგველაშვილმა