მთავარისიახლეებიპოლიტიკაბაჩანა შენგელია: მივმართავ ყველა გზას, რომ დაისაჯოს ყველა დამნაშავე, რომლებმაც შეუკვეთეს და...
ბაჩანა შენგელია: მივმართავ ყველა გზას, რომ დაისაჯოს ყველა დამნაშავე, რომლებმაც შეუკვეთეს და განახორციელეს ეს სადისტური აქტი
„ქართული ოცნების“ მიერ პოლიტიკური ნიშნით რეპრესირებული ზუგდიდის მე-6 საჯარო სკოლის დირექტორის, ია კერზაიას, ოჯახი რეაგირებისთვის პროკურატურას მიმართავს.
ბაჩანა შენგელია იმ ადამიანის ვინაობის გასაჯაროებასაც ითხოვს, რომელმაც სამინისტროს ანონიმური წერილით მიმართა და რომლის საფუძველზეც დაიწყო უკვე სკოლის დირექტორის დევნა.
პარალელურად ოჯახი მომხდარის შესახებ ინფორმაციას მიაწვდის არასამთავრობო ორგანიზაციებს, სახალხო დამცველს და დიპლომატიურ კორპუსს.
„მივმართავ სამართალდამცველ ორგანოებს , პროკურატურას, არასამთავრობო ორგანიზაციებს , საერთაშორისო ორგანიზაციებს, დიპლომატიური კორპუსს, ყველა გზას, რომ დაისაჯოს ყველა დამნაშავე, რომლებმაც შეუკვეთეს და განახორციელეს ეს სადისტური აქტი.
ეს იყო, როგორც მინიმუმ, უმაღლესი თანამდებობების პირების დაკვეთა, იყო გადაწყვეტილება, რომ სხვა დაწესებულებების ხელმძღვანელთა დასაშინებლად უნდა ყოფილიყო ეს მეორე ტურამდე, მათ შეასრულეს ეს დავალება განათლების მინისტრისგან, ხოლო განათლების მინისტრმა საიდან მოიტანა და ვისგან მიიღო დაკვეთა იმედია გაარკვევს საზოგადოება,“-ამბობს ია კერზაიას შვილი ბაჩანა შენგელაია,.
თავად ია კერზაია, რომელმაც პოლიტიკური ზეწოლის შედეგად ინსულტი მიიღო ამ დრომდე საავადმყოფოში რჩება, ექიმის განცხადებით, მისი მდგომარეობა მძიმე, თუმცა სტაბილურია.