მთავარისიახლეებიპოლიტიკარა საქმიანობას ეწეოდნენ სალომე ზურაბიშვილი და ჯანრი კაშია მაშინ,როცა ახლადფეხადგმული დამოუკიდებელი საქართველო...
რა საქმიანობას ეწეოდნენ სალომე ზურაბიშვილი და ჯანრი კაშია მაშინ,როცა ახლადფეხადგმული დამოუკიდებელი საქართველო რუსული ცეცხლის ალში გიზგიზებდა,
ეკა ხერხეულიძე მათთვის, ვინც ზვიად გამსახურდიას მიმდევრებს ამუნათებს იმის გამო,  რომ სალომე ზურაბიშვილს არ უჭერენ მხარს, საარქივო მასალების, კერძოდ ჟურნალ ,,ივერიაში'' სალომე ზურაბიშვილისა და ჯანრი კაშიას პუბლიკაციების  ფოტოასლებს აქვეყნებს.
,,ვისაც მართლა აინტერესებს რა საქმიანობას ეწეოდნენ სალომე ზურაბიშვილი და ჯანრი კაშია მაშინ,როცა ახლადფეხადგმული დამოუკიდებელი საქართველო რუსული ცეცხლის ალში გიზგიზებდა, იხილეთ არქივის მცირედი ნაწილი,სადაც ნათლადაა ასახული მათი "ღვაწლი" ქვექნის წინაშე.
90-იან წლებში ჟურნალ "ივერიაში" ფსევდონიმით-"პეტრე იბერი" წერილებს აქვეყნებდა ჯანრი კაშია,ხოლო "სალომე ქართველის" ფსევდონიმით წერდა სალომე ზურაბიშვილი.
გაეცანით მასალას ისინი, ვინც ამ დრომდე თავს იტყუებდით და ისინიც, ვისაც გულწრფელად გაინტერესებთ სიმართლე.მერე საკუთარ სინდისს უპასუხეთ,რამდენად პატიოსნად იქცევით საკუთარი ქვეყნის მომავლის წინაშე.
აქ ნახავთ როგორი "დიქტატორი" იყო ზვიადი,როგორ "ავიწროვებდა" ოსებს და ყველა იმ სისაძაგლეს, რაც კრემლს ზვიადისთვის გაუმეტებია , სანამ არ დაასრულეს მისი სიცოცხლე..- წერს ეკა ხერხეულიძე.