მთავარისიახლეებიპოლიტიკა"დღეს მე სიბრაზეს ვგრძნობ თქვენი პრემიერის მიერ გაკეთებული განცხადების გამო" - ევროპარლამენტარი...
“დღეს მე სიბრაზეს ვგრძნობ თქვენი პრემიერის მიერ გაკეთებული განცხადების გამო” – ევროპარლამენტარი სესხების განულების ინიციატივას აკრიტიკებს
ევროპარლამენტში საქართველოს მთავრობამ დიდი კრიტიკა დაიმსახურა. დეპუტატებისს აღშფოთება სესხების განულების ინიციატივამ გამოიწვია.
როგორც ევროპარლამენტის დეპუტატმა ლატვიიდან სანდრა კალნიეტემ აღნიშნა, საქართველოს პრემიერის მიერ გაკეთებული განცხადება ქართველი მოსახლეობის მძევლად აყვანს ემსახურება.
"დღეს მე სიბრაზეს ვგრძნობ თქვენი პრემიერის მიერ ორშაბათს გაკეთებული განცხადებით გამო, რომლის მიხედვიტაც საქველმოქმედო ფონდი, რომლსაც მმართველი პარტიის ხელმძღვანელი აკონტროლებს მზადაა ჩამოაწეროს ვალი 600 000 ადამიანს, ეს ნიშნავს, რომ პარტიის მილიარდერი ლიდერი იყიდის 500 მილიონი ევროს ღირებულების შავ სესხს. ჩემი აზრით, ეს არის დაფარული გზა, რომ მოსახლოების ნახევარი იქცეს იმ ფონდის მძევლად, რომლსაც მართავს უმდიდრესი და პოლიტიკური გავლენების მქონე ადამიანი" – განაცხადა ევროპარლამენტრმა.