მთავარისიახლეებიპოლიტიკაანა წითლიძე - საუბნო კომისიის წევრები "ქართული ოცნების" დავალებებზე უარს ამბობენ...
ანა წითლიძე – საუბნო კომისიის წევრები “ქართული ოცნების” დავალებებზე უარს ამბობენ და უბნებს ტოვებენ [Video]
გაერთიანებული ოპოზიციის ზუგდიდის შტაბის ხელმძღვანელის  ანა წითლიძის თქმით,  10  საარჩევნო უბანზე კომისიის ორმა თავმჯდომარემ, მოადგილეებმა და წევრებმა კომისია დატოვეს.
„ეს ადამიანები ამბობენ, რომ არ ასრულებენ ქართული ოცნების შტაბიდან მიღებულ დავალებებს და სწორედ ამიტომ დატოვეს კომისია.“  წითლიძის თქმით, დავალების მიმცემად მათ დაასახელეს შტაბის უფროსის მოადგილე ლაშა გვასალია. წითლიძე მოუწოდებს კომისიის სხვა წევრებსაც, არ შეასრულონ უკანონო დავალებები.გაერთიანებული ოპოზიციის ბრალდებებს „ქართული ოცნების“ შტაბში უპასუხეს. სალომე ზურაბიშვილის საარჩევნო შტაბის პრესსამსახურის უფროსმა პაატა ლაგვილავამ განაცხადა, რომ მათ ეს ინფორმაცია ჟურნალისტებისგან გაიგეს. „ არანაირი დავალება შტაბისგან მათ არ მიუღიაღ, ჩვენ ძალიან კარგად ვიცით, თუ ვისი ხელისუფლების პერიოდში ხდებოდა კომისიის წევრებზე დავალებების გაცემა“- განაცხადა პაატა ლაგვილავამ.რაც შეეხება საოლქო საარჩევნო კომისიას, იქ განცხადებას მოგვიანებით გააკეთებენ.