მთავარისიახლეებიპოლიტიკაბიძინა ივანიშვილის იდეის გამო აბასთუმნის ტუბსაავადმყოფოს კურორტიდან გადაიტანენ
ბიძინა ივანიშვილის იდეის გამო აბასთუმნის ტუბსაავადმყოფოს კურორტიდან გადაიტანენ
მას შემდეგ, რაც პარტია „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარემ, ბიძინა ივანიშვილმა აბასთუმნის რეაბილიტაცია გადაწყვიტა, ტუბერკულოზით დაავადებულებულ პაციენტებს მკურნალობის ადგილის შეცვლა მოუწევთ. კურორტის ტერიტორიაზე, სანატორიუმ „ზეკარში“ განთავსებული სამედიცინო დაწესბულება ხეობიდან გარეთ, სოფელ აბასთუმანთან გადააქვთ.
„როგორი შედეგი ექნება იქ გადატანას?! წესიერად არც ნაძვია და არც ფიჭვი. აშენებენ სამსართულიან საავადმყოფოს და ავადმყოფებს გადაიყვანენ იქ. ეს შენობა კი, მგონი, ივანიშვილმა იყიდა“. – ამბობს აბასთუმნელი ეთერ ბალახაძე.
საავადმყოფოს გადატანაზე საუბრობენ სხვა ადგილობრივებიც. იოსებ ცისკარაძე ამ ზაფხულის ამბებს იხსენებს და ყვება, რომ ბიძინა ივანიშვილმა ,,ლაბორატორია ჩამოიყვანა, ჰაერის გამჭვირვალობა და სისუფთავე გაზომა და 95 % აჩვენა.“ მისივე თქმით, სანატორიუმ "ზეკარის" ადგილზე შვიდსართულიანი სასტუმრო კომპლექსი გაკეთდება.