მთავარისიახლეებიპოლიტიკაგოჩა ფიფია: „ 2008 წელს ომი მიხეილ სააკაშვილმა დაიწყო“
გოჩა ფიფია: „ 2008 წელს ომი მიხეილ სააკაშვილმა დაიწყო“ [Video]
ალკოჰოლური სასმელების მწარმოებელი კომპანია „ზეარისი” მუშაობას წყვეტს და არჩევნების მეორე ტურისთვის რეგიონებში გასვლას და  საზოგადოებასთან შეხვედრებს აწყობს. კომპანიის დამფუძნებელმა დღეს ამის შესახებ ზუგდიდში შეხვედრაზე განაცხადა. როგორც გოჩა ფიფიამ განაცხადა, მთაბარია რომ „ნაციონალური მოძრაობის” საპრეზიდენტო კანდიდატმა არ გაიმარჯვოს არჩევნებში და მნისვნელობა არა აქვს სხვა ვინ გახდება პრეზიდენტი. გოჩა ფიფიამ დღეს შეხვედრაზე განაცხადა, რომ ის სალომე ზურაბიშვილის მოსაზრებას სრულად იზიარებს 2008 წლის ომთან დაკავშირებით და აცხადებს, რომ ომი მიხეილ სააკაშვილმა დაიწყო.გოჩა ფიფია აცხადებს, რომ  საარჩევნო აგიატაციისთვის ფულს არ ითხოვს და  საკუთარი სახსრებით გააკეთებს ყველაფერს: “შევთანხმდით, რომ სიჩუმე და უმოქმედობა ჩვენი მხრიდან დანაშაულის ტოლფასი იქნება. დროებით დავკეტავთ ჩვენს ოფისებს. იმუშავებენ მხოლოდ მორიგე მენეჯერები. დანარჩენები კი, გავიშლებით თბილისსა და საქართველოს ყველა რეგიონში და არა მხოლოდ მივიღებთ მონაწილეობას არჩევნებში, არამედ ვაწარმოებთ ახსნა-განმარტებით სამუშაოებსაც, რათა განვუმარტოთ ადამიანებს განსხვავებები დანაშაულსა და შეცდომას, ბოროტებასა და სიკეთეს, ნაცისტურ აზროვნებასა და დაუდევრობას, გამოუცდელობას შორის. მშვიდობასა და არასტაბილურობას შორის, თავისუფლებასა და მოჩვენებით თავისუფლებას, სინამდვილეში კი ავტორიტარიზმს შორის, განზრახ მკვლელობასა და გაუფრთხილებლობით მკვლელობას შორის, საბოტაჟსა და ეკონომიკურ განვითარებას შორის.“- განაცხადა გოჩა ფიფიამ