მთავარისიახლეებიპოლიტიკაგიორგი გახარია ზუგდიდში ამომრჩევლის შესაძლო მოსყიდვაზე გამოძიების დაწყებას არ გამორიცხავს
გიორგი გახარია ზუგდიდში ამომრჩევლის შესაძლო მოსყიდვაზე გამოძიების დაწყებას არ გამორიცხავს
შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი გახარია ზუგდიდში, ამომრჩევლის შესაძლო მოსყიდვაზე გამოძიების დაწყებას არ გამორიცხავს, თუმცა მისივე განცხადებით, უწყებას ჯერ ამის დამადასტურებელი ფაქტები არ გააჩნია. ჟურნალისტის კითხვაზე, განმეორდება, თუ არა „ძველი ბიჭების“ მობილიზება საარჩევნო უბნებზე, ის პასუხობს, რომ არ იცის რა არის ძველი ბიჭი.
„მე არ ვიცი რა არის "ძველი ბიჭი". შინაგან საქმეთა სამინისტრო ქურდულ მენტალიტეტს ებრძოდა, ებრძვის და გააგრძელბს. სხვა ვერც ერთ დროს ვერ დამისახელებთ, როდესაც ამას შინაგან საქმეთა სამინისტრო აკეთებდა უფრო ეფექტურად. რაც შეეხება სიებს და სხვა ჭორებს, ამაზეც იყო საუბარი, როგორც ჩანს სამეგრელოში შსს-ს დამატებითი მოკვლევა დასჭირდება და თუ შესაბამისი მტკიცებულები იქნება, ჩვენ შეიძლება მოგვიწიოს ამომრჩევლის მოსყიდვაზე გამოძიების დაწყება, ასეთი ალბათობა არსებობს. ჯერჯერობით ვიცით სიტყვის დონეზე, თუ ეს ფაქტი დაგვიდასტურდა, გარწმუნებთ, რომ შსს უახლოეს დღეებში ამ რეგიონში ამომრჩევლის მოსყიდვის ფაქტზე საქმეს აღძრავს“, – განაცხადა გიორგი გახარიამ.
შინაგან საქმეთა მინისტრი რამდენიმე საათის განმავლობაში სამეგრელო-ზემო სვანეთის ადმინისტრაციის შენობაში ადგილობრივი მთავრობის წარმომადგენლებთან შეხვედრებს მართავდა