მთავარისიახლეებიეკონომიკაქალაქ ზუგდიდში ავტოსატრანსპორტო საშუალებებზე ტექნიკური ინსპექტირების ცენტრს აკრედიტაცია შეუჩერდა
ქალაქ ზუგდიდში ავტოსატრანსპორტო საშუალებებზე ტექნიკური ინსპექტირების ცენტრს აკრედიტაცია შეუჩერდა
ქალაქ ზუგდიდში ავტოსატრანსპორტო საშუალებებზე ტექნიკური ინსპექტირების ცენტრს აკრედიტაცია შეუჩერდა, –  ინფორმაციას ამის შესახებ  ინფორმაციას ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტრო ავრცელებს. .
სამინისტროს ინფორმაციით, ეს გადაწყვეტილება აკრედიტაციის ცენტრში წერილობითი მიმართვების საფუძველზე გადამოწმების შემდეგ აღმოჩენილი შეუსაბამობების გამო იქნა მიღებული.
„30 ოქტომბერს აკრედიტაციის ცენტრში გაიმართა ცენტრის კომიტეტის სხდომა, სადაც განხილული იყო პტი-პერიოდული ტექნიკური ინსპექტირების ცენტრებში აღმოჩენილი შეუსაბამობები. საკითხის განხილვის პროცესში გამოკვეთილი გარემოებების გამო კომიტეტმა გადაწყვეტილება მიიღო
კერძოდ: ზუგდიდში ( პუშკინის ქ. 102) მდებარე შპს "ტრანს ჯგუფი"-ს A-ტიპის ინსპექტირების ორგანოს სრულად შეუჩერდა აკრედიტაცია (M2, M3, N2, N3, O3, O4 – კატეგორიის ავტოსატრანსპორტო საშუალებების და მათი მისაბმელების პერიოდული ტექნიკური ინსპექტირება (ერთი HV ხაზი); M2, M3, N2, N3, O3, O4 – კატეგორიების გადაკეთებული მექანიკური სატრანსპორტო საშუალებების ტესტირება);
აკტრედიტაცია შეუჩერდა მარნეულის  ავტოსატრანსპორტო საშუალებებზე ტექნიკური ინსპექტირების ცენტრსაც.
ცენტრებმა, რომელთაც სრულად შეუჩერდათ აკრედიტაცია ან შეუმცირდათ სამოქმედო სფერო, უნდა აღმოფხვრან შეუსაბამობები და გაიარონ ხელახალი აკრედიტაცია 3 თვის შემდეგ“, – ნათქვამია ინფორმაციაში.