მთავარისიახლეებიპოლიტიკამიხეილ სააკაშვილი ემიგრანტებს მოუწოდებს არჩევნების მეორე ტურში მონაწილეობის მისაღებად საელჩოებს მიმართონ
მიხეილ სააკაშვილი ემიგრანტებს მოუწოდებს არჩევნების მეორე ტურში მონაწილეობის მისაღებად საელჩოებს მიმართონ
მიხეილ სააკაშვილი ემიგრანტებბს მიმართავ და არჩევნების მეორე ტურში მონაწილეობისკენ მოუწოდებს. ამის შესახებ სააკაშვილი ფეისბუკის გვერდზე წერს :"ჩემო ძვირფასო თანამემამულეებო,თბილისიდან მიღებული ინსტრუქციის თანახმად,საქართველოს ბევრმა საელჩომ რეგისტრაციის ვადების მიზეზით, უარი უთხრა ჩვენი მოქალაქეების მნიშვნელოვან ნაწილს არჩევნებში მონაწილეობაზე.ხელისუფლების ცვლილებისთანავე,აღმოფხვრილი იქნება ეს ხარვეზი და აღარანაირი წინასწარი რეგისტრაცია აღარ იქნება საჭირო…ხმის მიცემა შესაძლებელი იქნება ელექტრონული მეთოდით და ამით დავძლევთ ხელოვნურად შექმნილ ბარიერს..მანამდე,მინდა გთხოვოთ,გამოცხადდეთ საელჩოებში 10 ნოემბრამდე და დარეგისტრირდეთ,რათა შეძლოთ თქვენი კონსტიტუციური უფლების განხორციელება"- წერს სააკაშვილი