მთავარისიახლეებიპოლიტიკა,, ხელისუფლებიდან ჩემს პროვოცირებას ცდილობენ, მაგრამ მე ...საქართველო მიყვარს!"...
,, ხელისუფლებიდან ჩემს პროვოცირებას ცდილობენ, მაგრამ მე …საქართველო მიყვარს!” – აცხადებს მალხაზ მაჩალიკაშვილი
სანამ გედევან ფოფხაძის პროვაკაციულ განცხადებებზეა საუბარი, ხელისფლება  პროვოკაციულ მოქმედებას იწყებს… იქიდან, საიდანაც ეს ნაკლებად მოსლოდნელია.
ივნიშვილის განცხადება, რომ ზაზა სარალიძე რუსაველზე ადგილს მიხეილ სააკაშვილს უნახავს და გედევან ფოფხაძის განცხადება, რომ სააკაშვილის ჩამოსვლას და ახალაიას და  მერაბიშვილის გამოსვლას ციხიდან  სამოქალაქო ომი მოყვება, ერთი ჯაჭვის რგოლებია და ამას ორგანულად ებმის ძალოვანის სატელელეფონო ზარიც, რომელიც ემსახურება შვილმოკლული მამის წაქეზებას , რასაც ხელისუფლება  არეულობის შექმნისთვის გამოიყენებს
,,პანკისის ხეობიდან ძალოვანი უწყების თანამშრომელი ქისტი მირეკავს და მეუბნება, შენ თუ ქისტი ხარ, რატომ დგახარ პარლამენტთან, აიღე სისხლიო, – ამის შესახებ ანტიტერორისტული სპეცოპერაციის დროს მოკლული თემირლან მაჩალიკაშვილის მამამ, მალხაზ მაჩალიკაშვილმა სასამართლო სხდომაზე განაცხადა. მისი თქმით, ხელისუფლებიდან მის პროვოცირებას ცდილობენ და ეს შემთხვევაც მალხაზ მაჩალიკაშვილმა სხდომათა დარბაზში ამის დასამტკიცებლად გაიხსენა.
. როდესაც ასე არეკინებინებ პოლიციელს, ეს არაადამიანობააა. მეუბნებიან, თუ ვაჟკაცი ხარ, მანდ რატომ ტირიხარო. ჯერ ერთი მე არ ვტირი და მეორეც მე საქართველო მიყვარს", – განაცხადა მალხაზ მაჩალიკაშვილმა.