მთავარისიახლეებიპოლიტიკატყაიაში სოფლის რწმუნებული ისევ უბანზეა და იგინება, მმართველ გუნდს კი ფაქტზე ჯერჯერობით...
ტყაიაში სოფლის რწმუნებული ისევ უბანზეა და იგინება, მმართველ გუნდს კი ფაქტზე ჯერჯერობით რეაგირება არ მოუხდენია
ტყაიის71- ეუბანზესოფლის გამგებელი, რომელიც დილით ნასვამ მდგომარეობაში გამოცხადდა და უწმაწურ სიტყვებს ამბობდა ოპოზიციური პარტიეის დამკვირვებლების მისამართით, ამ წუთებშიც იგივე ქმედებას ჩადის, ინფორმაცია „ოდიშინიუსს“ უბნიდან მიაწოდეს. მიუხედავად იმისა, რომ „ოდიშინიუსი“ ამ საკითხზე მერის მოვალეობის შემსრულებელს მაიზერ ნანავას დაუკავშირდა, რომელმაც განაცხადა, რომ საქმის კურსში არ იყო და ფაქტზე რეაგირებას მოახდენდა, ედემ კეკუტია ამ წუთებშიც უბანზეა და პროვოკავიულ ქმედებებს ეწევა.ადგილობრივ ხელისუფლებას ფაქტზე რეაგირება არ დრომდე არ მოუხდენია.დღეს დილით სოფლისგამგებელინასვამიმივიდაუბანზე დაოპოზიციურიპარტიებისწარმომადგენლებისმისამართითიგინებოდა. ედემ კეკუტიას მიერ ამომრჩეველზე ზეწოლისა და გამოთქმული გინებისა და ქმედებების ამსახველი ვიდეო ნაციონალური მოძრაობის დამკვირვებელმა ტელეფონით გადაიღო დატელეკომპანია„ოდიშს“ მიაწოდა.