მთავარისიახლეებიპოლიტიკაკორცხელის 53-ე საარჩევნო უბანზე სამარშუტო ტაქსებით მიყვანილი ამომრჩევლები ამბობენ, რომ „სახელმწიფო დავალებით“...
კორცხელის 53-ე საარჩევნო უბანზე სამარშუტო ტაქსებით მიყვანილი ამომრჩევლები ამბობენ, რომ „სახელმწიფო დავალებით“ მიიყვანეს [Video]
კორცხელის 53-ე საარჩევნო უბანზე ამ დროისთვის ამომრჩეველთა აქტიურობა ძალიან მაღალია. აღნიშნულ უბანზე მობილიზებული არიან სამარშუტო ტაქსები, რომლითაც ხდება ორგანიზებულად ამომრჩევლების მიყვანა უბანზე. „ოდიშინიუსი“ ამომრჩევლებს გაესაუბრა, თუ ვისი დავალებითა და ორგანიზებით მოხდა მათი მოყვანა, რამდენიმე მათგანმა ჩვემნთან საუბარში აღნისნა, რომ „სახელმწიფოს დავალებით“ მოვიდნენ. ამავე უბანზე აღმოცნდა 2 დამკვირვებელი, რომელმაც არ იციან, თუ რომელ ორგანიზაციას წარმოადგენენ. ასევე გამგებელი მერაბ თორდია აცხადებს, რომ არანაირი დავალება არავისთვის არ მიუციათ, არ აქვთ არანაირი ე.წ. (სპეციალური სიები). თორდია ურნალისტებთან აგრესიულობით გამოირჩეოდა და ასევე ადგილობრივი დეპუტატი პაპუნა ბერანძე, რომელიც ტელეფონით ესაუბრებოდა ამომრჩეველს და ახდენდა მასზე ზეწოლას.