მთავარისიახლეებისამართალი„გირჩის“ ლიდერები პოლიციის განყოფილებაში გადაიყვანეს
„გირჩის“ ლიდერები პოლიციის განყოფილებაში გადაიყვანეს
„გირჩის“ ლიდერები იაგო ხვიჩია და ვახტანგ მეგრელიშვილი საგამოძიებო მოქმედებების ჩასატარებლად პოლიციის განყოფილებაში გადაიყვანეს.
.შინაგან საქმეთა სამინისტროს განმარტებით,  ეს არის რეაგირება „გირჩის“ მიერ ბოლო დღეების განმავლობაში გავრცელებულ განცხადებებზე, რომელიც შეიძლება შეფასდეს როგორც დანაშაულის ორგანიზების განზრახვა,  სამართალდარღვევების ჩადენისკენ მოწოდება და მოქალაქეთა წახალისება ჩაებან კანონსაწინააღმდეგო საქმიანობაში.
, აღნიშნული განცხადებების საფუძველზე, სამინისტრომ უკვე დაიწყო გამოძიება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 273-ე პრიმა მუხლის მე-2 და მე-8 ნაწილებით, რაც მცენარე კანაფის ან მარიხუანას უკანონო შეძენა-შენახვას და გასაღებას გულისხმობს. პოლიციამ იაგო ხვიჩია და ვახტანგ მეგრელიშვილი მიმდინარე გამოძიების ფარგლებში საგამოძიებო მოქმედებების ჩასატარებლად პოლიციის განყოფილებაში გადაიყვანა“, – აცხადებენ შსს-ში.
შეგახსენებთ, რომ „გირჩი“ „დედაენის ბაღში“ მარიხუანას ფესტივალის გამართვას დღეს გეგმავს. ადგილზე სამართალდამცველები არიან მობილიზებული.