მთავარისიახლეებისაზოგადოებაცენტრები, სადაც ავტომობილების ტექნიკური შეფასება ყალბი დოკუმენტებით ხდებოდა სამეგრელო -ზემო სვანეთშიც გამოვლინდა
ცენტრები, სადაც ავტომობილების ტექნიკური შეფასება ყალბი დოკუმენტებით ხდებოდა სამეგრელო -ზემო სვანეთშიც გამოვლინდა
ფინანსთა სამინისტროს საგამოძიებო სამსახურმა გამოავლინა ცენტრები, სადაც ავტომობილების ტექნიკური შეფასება ყალბი დოკუმენტებით ხდებოდა.
„გატარებული ოპერატიულ – სამძებრო ღონისძიებებისა და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქალაქ თბილისში, სამეგრელო-ზემო სვანეთის, იმერეთის, კახეთისა და მცხეთა-მთიანეთის რეგიონებში, გამოვლინდა ტექნიკური ინსპექტირების განმახორციელებელი 10 ცენტრი, რომლის თანამშრომლები როგორც მუნიციპალური, ასევე, კერძო მფლობელობაში არსებული ავტოსატრანსპორტო საშუალებების შემოწმებისას, მიუხედავად მათი ვიზუალური ან/და ტექნიკური დაზიანებებისა, ტექნიკური ინსპექტირების დადებითად გავლის ყალბ ანგარიშებს გასცემდნენ.
საგამოძიებო სამსახურის თანამშრომლებმა, სასამართლოს განჩინებების საფუძველზე, ტექნიკური ინსპექტირების ზემოაღნიშნულ ცენტრებში შესაბამისი საგამოძიებო მოქმედებები განახორციელეს. ამ ეტაპზე, ტარდება შესაბამისი ექსპერტიზები“, – ნათქვამია განცხადებაში.
გამოძიება მიმდინარეობს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 362-ე მუხლის მეორე და 221-ე მუხლის მეოთხე ნაწილებით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 4-დან 6 წლამდე ვადით.