მთავარისიახლეებიპოლიტიკაპრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი მიწვეულია იენის უნივერსიტეტში, სადაც წაიკითხავს ლექციას თემაზე...
პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი მიწვეულია იენის უნივერსიტეტში, სადაც წაიკითხავს ლექციას თემაზე ,,როგორ უნდა მოხდეს ოლიგარქების ნეიტრალიზაცია. ”
დღეს პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი მიწვეულია  გერმანიაში, იენის უნივერსიტეტში, სადაც წაიკითხავს ლექციას თემაზე ,,როგორ უნდა მოხდეს ოლიგარქების ნეიტრალიზაცია. ''
,,ევროპა პროგრესისა და წარუმატებლობების მიჯნაზე. ოლიგარქები თანამედროვე ეპოქაში?'' –  ასეთია   დღეს  ყველაზე  აქტუალური  კითხვა, რომელსაც პრეზიდენტი სააკაშვილი უპასუხებს და ოლიგარქებთის განეიტრალებისთვის  ბრძოლასთან დაკავშირებულ თავის კონცეფციას  გაახმოვანებს.
როგორც შეხვედრის ორგანიზატორები აცხადებენ ანონსში,  საქართველოს ყოფილ პრეზიდენტს,  როგორც დასავლეთის ქვეყნებში თავისი რეფორმატორული აზროვნებითა და პრაქტიკული გამოცდილებით ცნობილ პერსონას,  ბევრი რამ აქვს სათქმელი   და გასაზიარებელი ამ ემაზე.
ლექციას დაესწრებიან იენის, ტუპინგენისა და გერმანიის სხვა უნივერსიტეტების სტუდენტები და პროფესორ-მასწავლებლები, ახალგაზრდა პოლიტიკოსები, საერთაშორისო სამართლის მომავალი სპეციალისტების საერთაშორისო  ასოციაციების წარმომადგენლები .