მთავარისიახლეებისამართალი,, ჩანაწერები ავთენტურია და დამონტაჟებული არ არის'' - ბრიტანული საექსპერტო ბიუროს დასკვნიდან...
,, ჩანაწერები ავთენტურია და დამონტაჟებული არ არის” – ბრიტანული საექსპერტო ბიუროს დასკვნიდან „ომეგა ჯგუფთან” დაკავშირებული აუდიოფაილების შესახებ
„ომეგა ჯგუფის“ გენერალური მენეჯერი ლევან აღდგომელაშვილი გავრცელებულ სკანდალურ ჩანაწერებზე ექსპერტიზის ახალ დასკვნას ასაჯაროებს.
მისი გაცხადებით, ბრიტანული საექსპერტო ბიუროდან კიდევ ორ ჩანაწერზე ჩატარებული დასკვნის პასუხები მიიღეს.
საუბარია ჩანაწერზე რომელშიც „ომეგა ჯგუფის“ დამფუძნებელი ზაზა ოქუაშვილი, სპორტის ყოფილი მინისტრი ლევან ყიფიანი და „თბილისის თამბაქოს" მეწილისა და ბიძინა ივანიშვილთან დაახლოებული ბიზნესმენის ვანო ჩხარტიშვილის საუბარია ასახული.
ჩანაწერში საუბარია თამბაქოს ბიზნესის განკარგვაზე, „ომეგა ჯგუფის“ წილების გაყოფასა და კომპანიის დაფუძნებაზე, ასევე მოგების 25% „ფონდში“ გადარიცხვაზე.
„დადგინდა, აუდიოფაილი შედგება სხვადასხვა სექციებისგან აღებული ერთი ვრცელი აუდიოფაილიდან, რომლის ჩაწერაც მიმდინარეობდა უწყვეტად, შესაბამისად, ვანო ჩხარტიშვილისა და მისი ადვოკატის განცხადება, რომ ჩანაწერი დამონტაჟებულია სიმართლეს არ შეესაბამება“-ამბობს აღდგომელაშვილი.
მეორე ჩანაწერი მოიცავს ლევან ყიფიანის და და „ომეგას“ მენეჯერების საუბარს. ამ ჩანაწერში ლევან ყიფიანი 30 მილიონიდან პროცენტს  ითხოვს, ასევე ითხოვს მანქანებს ყოფილი მინისტრებისთვის, დიმიტრი ქუმსიშვილისა და ნოდარ ხადურისთვის.
ლევან აღგომელაშვილის თქმით, ექსპერტიზამ ამ ჩანაწერის ავთენტურობაც დაადგინა.