მთავარისიახლეებისაზოგადოებაკიდევ ერთი მსხვერპლი მშენებლობაზე - რუსთავში მშენებარე კორპუსიდან გადმოვარდნილი მუშა გარდაიცვალა
კიდევ ერთი მსხვერპლი მშენებლობაზე – რუსთავში მშენებარე კორპუსიდან გადმოვარდნილი მუშა გარდაიცვალა
რუსთავში, მშენებარე კორპუსის მეოთხე სართულიდან გუშინ გადმოვარდნილი 47 წლამდე ასაკის მამაკაცი, მიღებული ტრავმების შედეგად რუსთავის ცენტრალურ საავადმყოფოში გარდაიცვალა.
ქალაქის ცენტრალურ საავადმყოფოში აცხადებენ, რომ  პაციენტის ჯანმრთელობის მდგომარეობა იყო ურთულესი,  იგი რეანიმაციულ განყოფილებაში მართვით სუნთქვაზე იმყოფებოდა.
,, პაციენტს დაკარგული  ჰქონდა მრავლობითი ტრავმები, მუცლის ღრუს დაბეჟილობები, ფეხის ღია მოტეხილობა, .დაკარგული ჰქონდა  დიდი რაოდენობით სისხლი .„მოხდა სისხლის მოძიება და გადასხმა, მაგრამ ეს არ აღმოჩნდა საკმარისი პაციენტის სასიცოცხლო ფუნქციების შესანარჩუნებლად. პაციენტს,  მას ჩაუტარდა სამი ოპერაცია, მაგრამ მისი გადარჩენა ვერ მოხერხდა'' – აცხადებენ კლინიკაში.