მთავარისიახლეებიპოლიტიკააბრაკადაბრა მინისტრის მეტყველებაში: „ეს ჩვენი პოლიტიკური კრიზისები, რაც არის, არ არის რეალურად...
აბრაკადაბრა მინისტრის მეტყველებაში: „ეს ჩვენი პოლიტიკური კრიზისები, რაც არის, არ არის რეალურად კრიზისი”
„ეს ჩვენი პოლიტიკური კრიზისები, რაც არის, არ არის რეალურად კრიზისი'' – ასე ეხმაურება ეკონომიკის მინისტრი გიორგი ქობულია ახალ ჩანაწერებს, სადაც ისევ მირზა სუბელიანისა და დეპუტატ ვიქტორ ჯაფარიძის საუბარია ასახული,
ეს არის ყველაფერი ამოწოვილია და ეს არამარტო იმისთვის კეთდება, რომ არჩევნებია. ამის ძირითადი საფუძვლები ფუნდამენტური პრობლემა, არის ჩვენი ხალხის გასაჭირი. ამიტომ, როცა ხალხს უჭირს, რა თქმა უნდა, უკმაყოფილებაა. ეს უკმაყოფილება სხვადასხვა ფორმით გამოიხატება. ასეთი ტიპის ვითომ კრიზისები რომ გავასწოროთ, ამის ერთადერთი გზა არის ეკონომიკის გაძლიერება და ხალხის კეთილდღეობის ამაღლება.
"აბა გადახედეთ ესეთი რაღაცეები ხდება ისეთ ქვეყნებში, როგორიცაა ჰოლანდია, საფრანგეთი, ავსტრია, შვეიცარია – არა, იმიტომ რომ ხალხს არ უჭირს და ასეთ რაღაცეებს არ გამოეკიდება,“-ამბობს გიორგი ქობულია.
თუ პოლიტიკური კრიზისები არის, მაშინ რეალური კრიზისი როგორ არ არის და თუ ეს შესაძლებელია,  სხვა კრიზისი მაინც  ნამდვილად გვაქვს – სრული აბრაკადაბრა მინისტრის მეტყველებაში.