მთავარისიახლეებიპოლიტიკაერთიანი ნაციონალური მოძრაობის სამეგრელოს ორგანიზაციის თავმჯდომარე მურთაზ ზოდელავა საზღვრისპირა სოფელ ხურჩაში იმყოფებოდა.
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის სამეგრელოს ორგანიზაციის თავმჯდომარე მურთაზ ზოდელავა საზღვრისპირა სოფელ ხურჩაში იმყოფებოდა.
ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის სამეგრელოს ორგანიზაციის თავმჯდომარე მურთაზ ზოდელავა საზღვრისპირა სოფელ ხურჩაში იმყოფებოდა. ზოდელავას გაერთიანებული ოპოზიციის ლიდერები და პარტიის წევრები ახლდნენ.  მათ ამომრჩევლებს საარჩევნო ბუკლეტები დაურიგეს, მათი პრობლემები მოისმინეს და გრიგოლ ვაშაძის მხარდაჭერისკენ მოუწოდეს. აქვე ოკუპაციის თემაზე ისაურეს, 91 წლის არველოდ ნაჭყებიამ პარტიის ლიდერებს  ჯაჭვი უჩვენა,  რომლითაც რუს ოკუპანტებს მისი შვილი 17 დღე დაბმული და გატაცებული ჰყავდათ. ნაჭყებიამ მათ უთხრა, რომ ეს ამბავი 2003 წლამდე მოხდა. ამბობს რომ ბიძინას და შევარდნაძის საქართველო ერთმანეთს ჰგავს,ამიტომაც აუცილებლად მოვა არჩევნებზე და ხმას გაერთიანებულ ოპოზიციას მისცემს.