მთავარისიახლეებიპოლიტიკაბიძინა ივანიშვილის ძმამ და კახა კალაძემ 1-3 ოქტომბერს ჯამში 95 000...
ბიძინა ივანიშვილის ძმამ და კახა კალაძემ 1-3 ოქტომბერს ჯამში 95 000 ლარი შესწირეს
მმართველი გუნდის მიერ მხარდაჭერილ პრეზიდენტობის კანდიდატ სალომე ზურაბიშვილს თანხა „ქართული ოცნების“ თავმჯდომარის, ბიძინა ივანიშვილის ძმამ და თბილისის მერმა კახა კალაძემაც შესწირეს.
სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის ვებ-გვერდზე გამოქვეყნებული ინფორმაციით, ალექსანდრე ივანიშვილმა 3 ოქტომბერს სალომე ზურაბიშვილს 45 000 ლარი, კახა კალაძემ კი 1-ელ ოქტომბერს 50 000 ლარი შესწირეს.
აღნიშნულის გარდა, ოქტომბერში სალომე ზურაბიშვილის სასარგებლოდ კიდევ რამდენიმე ათეული მსხვილი შემოწირულებაა განხორციელებული, მათ შორის შემდეგი კერძო პირების მიერ: ხათუნა ჯაყელი – 5 000 ლ; შორენა ჭანკვეტაძე – 9 000; ქეთევან ხარაიძე 5,000 ლ; ფიქრია კამლაძე – 5,000; სოფიო თამაზაშვილი – 10,000 ; სერგო გალუსტიანი – 60,000 ლ; რევაზ სულუხია – 10,000; პალიკო კინტრაია – 10,000; ნინო აქიაშვილი – 5,000 ლ; ნიკოლოზ კინტრაია – 20,000 ლ; ნიკა მერაბიშვილი – 60,000 ლ; ნატა ყაზახაშვილი – 50,000 ლ; მერი მაღრაძე – 5,000 ლ; მერაბ ზუმბაძე – 5,000 ლ; მარინე არჩვაძე – 5,000 ლ; მარიკა ზარდიაშვილი – 5,000 ლ.
შეგახსენებთ, რომ სექტემბერში სალომე ზურაბიშვილმა შემოწირულების სახით 332,245 ლარი მიიღო. აღსანიშნავია, რომ 84-მა შემომწირველმა პრეზიდენტობის კანდიდატს 30-30 თეთრი გადაურიცხა.