მთავარისიახლეებისაზოგადოება,,სალომე ზურაბიშვილი, რომელიც მესამეა, მაგრამ მაინც პირველი ''- „ქართული ოცნება“...
,,სალომე ზურაბიშვილი, რომელიც მესამეა, მაგრამ მაინც პირველი ”- „ქართული ოცნება“ მხოლოდ თავის შიდა კვლევას ენდობა
„ასეთი კვლევები ჩვენ მუდმივად გვახსოვს არჩევნებიდან, თუმცა ასევე გვახსოვს არჩევნების შედეგებიც ყოველთვის,“- ასე გამოეხმაურა პარლამენტის თავმჯდომარე Edison Research-ის კვლევის შედეგებს, რომელიც საერთაშორისო ორგანიზაციამ „რუსთავი 2-ის“ დაკვეთით ჩაატარა.
ირაკლი კობახიძე Edison Research-ის მიერ ჩატარებული კვლევის შედეგებს არ ენდობა. მისი თქმით, „ქართულ ოცნებას“ შიდა კვლევა აქვს, რომლის მიხედვით, სალომე ზურაბიშვილი საპრეზიდენტო არჩევნების პირველივე ტურში გაიმარჯვებს.
„მე შემიძლია, გითხრათ, რომ ჩვენ გვაქვს ჩვენი შიდა კვლევა და ამ შიდა კვლევის თანახმად, სალომე ზურაბიშვილი პირველივე ტურში გაიმარჯვებს საპრეზიდენტო არჩევნებში. ამოცანა არის ჩვენთვის რა – „ნაციონალური მოძრაობის“ ორივე კანდიდატმა ერთად აიღო 27% 2017 წლის არჩევნებში, მანამდე 27% აიღო „ნაცმოძრაობამ“ 2016 წლის არჩევნებში. ჩვენი ამოცანაა, რომ ამ 27%-ს  არ გასცდეს „ნაციონალური მოძრაობა. ეს არის „ნაციონალური მოძრაობის“ კვლევა. ჩვენ ჩვენს შიდა კვლევებს არ ვასაჯაროებთ,“- განაცხადა ირაკლი კობახიძემ.
Edison Research-ის კვლევის შედეგების მიხედვით, საპრეზიდენტო არჩევნების მეორე ტური გარდაუვალია. ამავე კვლევის თანახმად, საარჩევნო მარათონში ოპოზიციური კანდიდატები ლიდერობენ,  განსაკუთრებით მაღალია გაერთიანებული ოპოზციის საპრეზიდენტო კანდიდატის გრიგოლ ვაშაძის პოლიტიკური რეიტინგი ( 52 %)  და ხელისუფლების მხარდაჭერილი კანდიდატი, სალომე ზურაბიშვილი მხოლოდ სამეულში ხვდება.