აფხაზებმა კაი თევზი დაიჭირეს
ოჩამჩირის რაიონის სოფელ აძიუბჟას მცხოვრებლებმა დაიჭირეს 54-კილოგრამიანი ზუთხი, რომელის სიგრძე 2 მეტრზე მეტია
იმ დღეს სქურჩის მიდამოებში,  ჩვეულებისამებრ გავედით ზღვაში და ბადეები გავაბით , იმ ღამით არაფერი, მაგრამ როცა გათენდა, დავინახეთ, რომ ბადეში გახლართული იყო მელა-თევზი,  ზღვის კატა, კატრანი და ბოლოს, ბადის 120 – ე მეტრზე ეს მშვენიერი არსება გამოჩნდა, მთელი ღამის ნაბრძოლს,  ბძალა ჰქონდა გამოცლილი  და პრაქტიკულად არანაირი წინააღმდეგობა არ გაუწევია, როცა ნავზე ამოვათრიეთ. '' – უამბო გამოცემა სპუტნიკ – აბხაზიას მეთევზე დაურ კვირაიამ
53 წლის მეთევზე ამბობს, რომ  ბავშვობიდან თევზაობს, მაგრამ არასოდეს დაუჭერია 20 კილოგრამიანზე დიდი თევზი.
საერთოდ კი , როგორც აფხაზყრი მედია წერს,  კვირაიას  ,,ნადავლი'' – ნახევარ ცენტნერიანი თევზი რეკორდსმენი სულაც არ არის, იყო შემთხვევები, როდესაც  სხვა მეთევზეებს  ზღვიდან 200 და 300 კილოგრამიანი ზუთხიც კი ამოუყვანიათ.
სულ რაღაც 2 კვირის წიანთ მეთევზეებმა დაახლოებით ამ ადგილებში  დაიჭირეს ლუფარისთვის, ზღვის მგლისთვის  უჩვეულოდ დიდი  ზომის თევზი – რომელიც ათ კილოგრამს იწონიდა და 90 სმ სიგრძისა იყო.
რაც შეეხება ზუთხს, მეთევზეებმა ჯერ დააპირეს თევზი  აუზში მოეთავსებინათ, მაგრამ ბოლოს მაინც სხვა რამ არჩიეს – ერთი ,,ჩუანი '' უცხაც მოხარშეს და შამფურებხეც შეწვეს –  ნადიმს ახლო-მახლო ადგილებიდან მოსული 70 ადამიანი შეუერთდა , ნაწილი ნაცნობებსაც გაუგზავნეს.