მთავარისიახლეებისაზოგადოებამიხეილ სააკაშვილი "უჩასა და ბერას ახალ ბიზნესზე"
მიხეილ სააკაშვილი “უჩასა და ბერას ახალ ბიზნესზე” [Video]
საქართველოს მესამე პრეზიდენტი მიხეილ სააკაშვილი "ფეისბუქის"  საკუთარ გვერდზე ქვეყანაში საექსპორტო მარიხუანას წარმოების შესახებ გავრცელებულ ინფორმაციას ეხმაურება – "უჩას და ბერას ახალი ბიზნესი" წერს სააკაშვილი.
,,როგორ წარმოგიდგენიათ, მოზარდი რომ შევა ივანიშვილის აფთიაქში პლანის საყიდლად , მას ვინმე უარს ეტყვის,როცა ამით ფულს თავად ოლიგარქი აკეთებს? საქართველოს სჭირდება არა ივანიშვილი,არამედ ჯანსაღი ალტერნატივა- წერდა პრეზიდენტი სააკაშვილი 2 აგვისტოს თავის ფეისბუქგვერდზე. მას სხვა დროსაც არაერთხელ აღუნიშნავს, რომ მარიხუანას წარმოებას  მწვანე გზას სწორედ ეს პირები აძლევენ და ამაში დამატებითი შემოსავლების მიღებას გეგმავენ.
ამ პოსტს  მაშინ   არაერთგვაროვანი გამოხმაურება მოყვა – ბევრმა პრეზიდენტს ივანიშვილის ნებისმიერი მოტივით გაკრიტიკებაში დასდო ბრალი და ხელაღებით უარყოფდა, რომ  ბიძინა  ივანიშვილს და მის  ბერასა და უჩას რაიმე ბიზნესინტერესები  ამოძრავებთ მარიხუანას ლეგალიზაციაში.
,,მიხეილ სააკაშვილი საუბრობდა ივანიშვილის ნარკობიზნესის წამოწყებაზე სამი კვირის წინ…ვინც მიშა გალანძღა,  ხომ უნდა დაგთვალოთ ეხლა რიგ-რიგობით 😉 P.s მარტო ექსპორტზე გაიტანენ ? "სამკურნალოდ" აქეთ არ შემოიტანენ ?;) ''
ესკობარიზმი და ერისა და ქვეყნის დაქცევა…ასე თუ გაგრძელდა, საქართველოს მომავალი არ უწერია!''- წერენ დღეს მოქალაქეები სოციალურ ქსელში.
შეგახსენებთ, დღეს მედიაში გავრცელდა ინფორმაცია, რომ  მთავრობას მომზადებული აქვს საკანონმდებლო ინიციატივა, რომელიც ნებადართულს ხდის საქართველოში მარიხუანას წარმოებას, ექსპორტზე გატანის მიზნით – ფარმაცევტული და კოსმეტიკური საშუალებისათვის ინფორმაციის თანახმად, უმრავლესობის სხდომაზე აღნიშნულ საკითხთან დაკავშირებით ცხარე დისკუსია და კამათი გაიმართა. თავად პარტიის თავმჯდომარე ბიძინა ივანიშვილი იდეას მხარს უჭერს.