მთავარისიახლეებიპოლიტიკაცესკომ საქართველოს პრეზიდენტობის 41 მსურველიდან მხოლოდ 21 დაარეგისტრირა
ცესკომ საქართველოს პრეზიდენტობის 41 მსურველიდან მხოლოდ 21 დაარეგისტრირა
ამ დროისთვის ცენტრალურ საარჩევნო კომისიას  საქართველოს პრეზიდენტის არჩევნებისთვის პრეზიდენტობის 41 მსურველმა (საარჩევნო სუბიექტები/საინიციატივო ჯგუფები) უკვე მიმართა. თუმცა, ცესკომ მხოლოდ 21 სუბიექტი დაარეგისტრირა. ამ მონაცემებს ცესკო აქვეყნებს.
დღეს არის ბოლო ვადა, როცა საინიციატივო ჯგუფს და რეგისტრირებულ პარტიას შეუძლია მიმართოს ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარეს კანდიდატის რეგისტრაციის მიზნით.
ცესკოს პრესსპიკერის ანა მიქელაძის განცხადებით, სამართლებრივად, 8 სექტემბრის შემდეგ, შესაძლებელი იქნება, რომ არჩევნების დღემდე არაუგვიანეს მეორმეცე დღისა წარმოდგენილი იყოს ხელმოწერები. ხელმოწერების შემოწმების შემდეგ, საარჩევნო ადმინისტრაცია არჩევნების დღემდე არაუგვიანეს ოცდამეათე დღისა რეგისტრაციაში გაატარებს პრეზიდენტობის მსურველ კანდიდატებს იმ შემთხვევაში, თუკი მათ მიერ წარმოდგენილი ყველა დოკუმენტაცია, მათ შორის ხელმოწერებიც შესაბამისობაში იქნება საქართველოს კანონმდებლობასთან", – განაცხადა მიქელაძემ
საპრეზიდენტო არჩევნები საქართველოში 28 ოქტომბერს გაიმართება.