მთავარისიახლეებისაზოგადოებაუკრაინის მოქალაქეთა საპროტესტო აქცია ფოთში
უკრაინის მოქალაქეთა საპროტესტო აქცია ფოთში
ფოთში, ნიკო ნიკოლაძის ძეგლთან უკრაინის მოქალაქეები აქციას მართავენ. ისინი ნავსადგურის მოიჯარე კომპანიისგან კუთვნილი სახელფასო დავალიანების მიღებას ითხოვენინფორმაცია ამის სესახებ სააგენტო ,,ინტერპრესნიუსი'' ავრცელებს.
აციის მონაწილეთა თქმით, ფოთის ნავსადგურში კომპანია ,, Chenel Enengi“-ის ტერიტორიაზე რეზერვუარების სარემონტო სამუშაოებისთვის მაისში ჩამოვიდნენ, თუმცა შეპირებული თანხის მხოლო 10% მიიღეს.
„ჩვენ ჩამოვედით საქართველოში რეზერვუარების სარემონტო სამუშაოების შესასრულებლად.სამთვენახევარია ვმუშაობთ და თანხა არ გადაგვიხდა არც კომპანია ,,ICC Enginerig”-იმ, რომლის მოწვევითაც ჩამოვედით და არც ,, Chenel Enengi“-იმ რომლის სამუშაოებსაც ვასრულებდით. ჩვენ განცხადებით უკვე მივმართეთ პოლიციას და მერიას. დღეს კი ვგეგმავთ მივმართოთ პროკურატურას,“- განუცხადა ,,ინტერპრესნიუსს აქციის მონაწილე რიდვან ჯაპაროვმა.
კომანია,, Chenel Enengi“-ში აცხადებენ, რომ უკრაინის მოქალაქეები მათთან სამუშაოდ ლატვიურმა კომპანია ,,ICC Enginerig“- მა დაიქირავა და მათთან ანგარიშვალდებული სწორედ ისინი არიან.
აქციის მონაწილეები მოთხოვნის დაუკმაყოფილებლობის შემთხვევაში შიმშილობის დაწყებას გეგმავენ.