მთავარისიახლეებიპოლიტიკა"პარლამენტში უნდა იდოს კანონპროექტი საქართველოს საზღვრების დაცვის შესახებ"- სააკაშვილი
“პარლამენტში უნდა იდოს კანონპროექტი საქართველოს საზღვრების დაცვის შესახებ”- სააკაშვილი [Video]
მიგრაცია და საქართველოს საზღვრების დაცვა – მიხეილ სააკაშვილი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის ფრაქციას საკანონმდებლო ინიციატივის შემუშავებისკენ მოუწოდებს.საქართველოს მესამე პრეზიდენტი ამბობს, რომ ქვეყანამ პატივი უნდა სცეს საკუთარ საზღვრებს.„საქართველოს სჭირდება მკაცრი წესები და ისეთივე წესები, როგორიც აქვს, მაგალითად, შვეიცარიას, რომელიც სულ უფრო შემოდის აქ, ნიდერლანდებში და ბევრ სხვა ქვეყანაში. საქართველომ უნდა სცეს პატივი საკუთარ საზღვრებს. რა თქმა უნდა, უნდა დავიცვათ ყველას უფლებები, მაგრამ, პირველ რიგში, უნდა ვიზრუნოთ, რომ საქართველოს არ ტოვებდნენ ადამიანები.
"მე ვთხოვ ჩვენს ფრაქციას პარლამენტში, შეიტანოს კანონპროექტი, მიუხედავად იმისა, რომ ჩვენ ძალიან ცოტა ხმები გვაქვს, მაგრამ ეს სულ მალე შეიცვლება და პარლამენტში უნდა იდოს კანონპროექტი საქართველოს საზღვრების დაცვის შესახებ,“ – აცხადებს სააკაშვილი.