მთავარისიახლეებისამართალიუცხოეთის მოქალაქე, რომელმაც ანაკლიაში ქალზე იძალადა, დაკავებულია
უცხოეთის მოქალაქე, რომელმაც ანაკლიაში ქალზე იძალადა, დაკავებულია
შინაგან საქმეთა სამინისტროს სამეგრელო-ზემო სვანეთის პოლიციის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა, ცხელ კვალზე ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, გაუპატიურების ბრალდებით, უცხო ქვეყნის მოქალაქე, 1995 წელს დაბადებული ა.ა. დააკავეს. მან ახალგაზრდა გოგონაზე  ანაკლიის მუსიკალური ფესტივალის დასრულების შემდეგ ერთ-ერთ საოჯახო სასტუმროში იძალადა.
“ შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაციით,  ,, გამოძიებით დადგინდა, რომ ბრალდებულმა მიმდინარე წლის 27 აგვისტოს ზუგდიდის რაიონის სოფელ ანაკლიაში, თ.ტ-თან, მისსავე დროებით საცხოვრებელ ბინაში, სქესობრივი კავშირი იძულებით დაამყარა და შემთხვევის ადგილიდან მიიმალა.სამართალდამცველებმა ბრალდებული შემთხვევიდან რამდენიმე საათში თბილისის საერთაშორისო აეროპორტში იმ დროს დააკავეს, როდესაც იგი ქვეყნის დატოვებას ცდილობდა.ი რანის მოქალაქეს ბრალს ოფიციალურად დღეს წაუყენებენ.  სასამართლომ შესაძლოა დღესვე  იმსჯელოს აღკვეთის ღონისძიების შეფარდებაზეც.''
გამოძიება გაუპატიურების ფაქტზე, საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 137-ე მუხლით მიმდინარეობს.