მთავარისიახლეებიპოლიტიკამიხეილ სააკაშვილი ორიგინალურად ეხმაურება ანგელა მერკელის ვიზიტს საქართველოში
მიხეილ სააკაშვილი ორიგინალურად ეხმაურება ანგელა მერკელის ვიზიტს საქართველოში
მიხეილ სააკაშვილი ორიგინალურად ეხმაურება ანგელა მერკელის ვიზიტს საქართველოში და კომენტარების გარეშე გამოყოფს იმ მნიშვნელოვან მესიჯს, რომელიც გერმანიის კანცლერმა გააჟღერა  საქართველოში.
,,Angela Merkel-რა არის დემოკრატია? ეს არის გამარჯვება არჩევნებში უმრავლესობის; მაგრამ დემოკრატია არის ასევე მმართველი პარტიის მუდმივი შეგნება, რომ ერთ მშვენიერ დღეს ისევ აღმოჩნდება ოპოზიციაში. ეს არის დემოკრატიის ანა -ბანა. ჩვენ მხარს დავუჭერთ საქართველოს ამ გზაზე.
და მერე გადადის, რომ სომხეთში საინტერესო პროცესები განვითარდაო. ანუ ხელისუფლების ცვლილებას აფასებს დადებითად :)) და მერე ამბობს – მაგრამ სომხეთი მზად არ იყო რომ ამას ფუნდამენტური ცვლილება გამოეწვია და თქვენ უფრო ხართო '' – წერს პრეზიდენტი სააკაშვილი.
ჩვენი მხრიდან დავძენთ, რომ  საქართველოს მთავრობა ამაოდ  ცდილობს მიაფუჩეჩოს ანგელა მერკელის ეს უმნიშვნელოვანესი და მისთვის ფრიად უსიამოვნო მესიჯი –  შუბი ხალთაში არ იმალება და არ არის აუცილებელი (მიხეილ სააკაშვილის დონეზე რომ არაფერი ვთქვათ) თუნდაც ამ უმწეო ხელისუფლების დონეზე გესმოდეს პოლიტიკისა და დიპლომატიის ანაბანა,  რომ ჩასწვდე, რას ნიშნავს და მოასწავებს ოლიგარქისთვის ეს გზავნილი.
ჩიტადინი ამ საქმეს ვერ შველის – ვერც მიჩუმათება. ,,მსგავს რამეს ფეხზე მყარად მდგომ ხელისუფლებას საჯაროდ და ოფიციალურად მსოფლიო ლიდერები  არ ეუბნებიან. '' – ეს უკვე სოციალური ქსელიდან არის.