მთავარისიახლეებიპოლიტიკახელისუფლებამ, რომელიც მიხეილ სააკაშვილის მმართველობის დროს ჩამოსულ საპატიო სტუმრებს შამპუნის ტუბებს და...
ხელისუფლებამ, რომელიც მიხეილ სააკაშვილის მმართველობის დროს ჩამოსულ საპატიო სტუმრებს შამპუნის ტუბებს და ტუალეტის ქაღალდს უთვლიდა, მერკელს ხელოვნების ნიმუში აჩუქა
საქართველოს საჩუქარი გერმანიას: ანგელა მერკელს  პრემიერ მინისტრმა მამუკა ბახტაძემ მე-17 საუკუნის ნახატი გადასცა. ნამუშევარი, რომელიც 1945 წელს, მეორე მსოფლიო ომის დამთავრების შემდეგ დრეზდენის მუზეუმიდან დაიკარგა, ჯერ საბჭოთა კავშირში ინახებოდა, შემდეგ კი საქართველოში აღმოჩნდა.- ამის შესახებ ინფორმაცია გერმანიის კანცლერის ინსტაგრამის ოფიციალურ გვერდზე ვრცელდება.
სხვა ინფორმაცია ამ საჩუქარზე აქამდე არ გავრცელებულა, საინტერესოა, რატომ?  ხელისუფლება, რომელიც მიხეილ სააკაშვილის მმართველობის დროს ჩამოსულ საპატიო სტუმრებს შამპუნის ტუბებს და ტუალეტის ქაღალდს უთვლიდა, საჭიროდ არ ჩათვალა  განმარტოს, აქვს თუ არა ფასი საჩუქარს, რომელიც ამჯერად თავად მან მიართვა სტუმარს , ეს ფასი რომ შამპუნზე ძვირი იქნებოდა და ბახტაძის ჯიბიდან არ იქნებოდა ანაზღაურებული,  ცხადია.  მით უფრო, რომ საქმე ხელოვნების ნიმუშს ეხება.