მთავარისიახლეებიპოლიტიკაალექსანდრე მოწერელია: სამწუხაროდ, საქმის ვითარება ჩვენი მხარის მუნიციპალიტეტებში ოპტიმიზმის საფუძველს ყოველთვის არ...
ალექსანდრე მოწერელია: სამწუხაროდ, საქმის ვითარება ჩვენი მხარის მუნიციპალიტეტებში ოპტიმიზმის საფუძველს ყოველთვის არ გვაძლევს.
სამეგრელო-ზემო სვანეთის რეგიონის გუბერნატორი ალექსანდრე მოწერელია, დღეიდან სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებას ოფიციალურად შეუდგა. მისი წარდგენს შინაგან საქმეთა მინისტრი გიორგი გახარიაც დაესწრო. შეხვედრაზე ახლადდანიშნულმა გუბერნატორმა აღნიშნა, რომ ძალისხმევა მთლიანად უნდა იყოს მიმართული არა საქმის ფორმალურად კეთებისკენ, არამედ სიტუაციის არსებითად გაჯანსაღების და იმგვარი პროცესების წარმართვისკენ, რაც მოსახლეობის  ეკონომიკურ და სოციალურ მდგომარეობას გააუმჯობესებს.ბუნებრივია,  ხელისუფლება უნდა აკეთებდეს იმას, რაც მოსახლეობის ინტერესებშია. მაგრამ სამწუხაროდ, საქმის ვითარება ჩვენი მხარის მუნიციპალიტეტებში ოპტიმიზმის საფუძველს ყოველთვის არ გვაძლევს.ვფიქრობ, მიუღებელია სახელისუფლებო ძალაუფლებით  სარგებლობა ან ამ შესაძლებლობების მიცემა გარეშე პირებისთვის კერძო, არასაჯარო ინტერესების დასაკმაყოფილებლად" – აღნიშნა ალექსანდრე მოწერელიამ.