მთავარისიახლეებისაზოგადოებათბილისიდან კრასნოდარის მიმართულებით მოძრავი სარეისო ავტობუსის ავარიისას საქართველოს მოქალაქე დაიღუპა
თბილისიდან კრასნოდარის მიმართულებით მოძრავი სარეისო ავტობუსის ავარიისას საქართველოს მოქალაქე დაიღუპა
რუსეთში, სტავროპოლის ოლქში თბილისიდან კრასნოდარის მიმართულებით მოძრავი სარეისო ავტობუსისა და „კამაზის“ მარკის სატვირთო ავტომობილის შეჯახების შედეგად დაიღუპა 2 და დაშავდა 17 ადამიანი. ავარია დილის 4 საათზე მოხდა. გავრცელებული ცნობით, ავტობუსის მძღოლმა საჭე ვერ დაიმორჩილა და სატვირთოს შეეჯახა.
ავარიის მომენტში ავტობუსში 2 მძღოლი და 40 მგზავრი იმყოფებოდა. 2 ბავშვი გადაყვანილია ქალაქ ნევინომისკის საავადმყოფოში, 8 ადამიანი კი, მათ შორის 3 ბავშვი – ქალაქ პიატიგორსკის საავადმყოფოში.
რუსული მედიის ცნობით, დაღუპულთაგან ერთი საქართველოს მოქალაქეა. ავტოსადგურ „კრასნოდარ-1“-ის ცენტრალური სადისპეტჩერო სამსახურის ინფორმაციით, ერთ-ერთი დაღუპული ქართული კომპანია „მიმინოტრანსის“ ხელმძღვანელია.