მთავარისიახლეებისაზოგადოებამიმდინარე კვირას ზუგდიდში მოსალოდნელია წვიმა და მოღრუბლულობა
მიმდინარე კვირას ზუგდიდში მოსალოდნელია წვიმა და მოღრუბლულობა
6-7 აგვისტოს საქართველოს ზოგიერთ რაიონში მოსალოდნელია ხანმოკლე წვიმა და ელჭექი, – ამის შესახებ ინფორმაციას გარემოს ეროვნული სააგენტო ავრცელებს.
მათივე ცნობით, დღეს და ხვალ ჰაერის ტემპერატურა +28, +33 გრადუსის ფარგლებშია მოსალოდნელი.
8-10 აგვისტოს ქვეყნის ტერიტორიის უმეტეს ნაწილზე მოსალოდნელია დროგამოშვებით წვიმა ელჭექით. 9 აგვისტოს ზოგან ძლიერი წვიმაა მოსალოდნელი, შესაძლებელია სეტყვა და ქარის გაძლიერება. ჰაერის ტემპერატურა დასავლეთ საქართველოში +24, +29 გრადუსამდე დაიკლებს, ხოლო აღმოსავლეთ საქართველოში +28, +33 გრადუსის ფარგლებში შენარჩუნდება.
ზუგდიდში მომდენო ხუთი დღის მანძილზე მოსალოდნელია წვიმა და ღრუბლიანობა. 7 და 8 აგვისტოს იწვიმებს , სხვა დღეებში გვექნება ძლიერი მოღრუბლულობა. ჰაერის ტემპერატურა  დღისით +19 გრადუსსა და + 21 გრადუსს შორის იმერყევებს .
რაც შეეხება თბილისს, დედაქალაქში მოსალოდნელია ხანმოკლე წვიმა ელჭექით, ჰაერის ტემპერატურა +31, +33 გრადუსის ფარგლებში დაფიქსირდება.