მთავარისიახლეებიპოლიტიკათბილისში „დინამოს“ მიმდებარე ტერიტორიაზე მოქალაქეებს შორის მომხდარი დაპირისპირება მოხდა
თბილისში „დინამოს“ მიმდებარე ტერიტორიაზე მოქალაქეებს შორის მომხდარი დაპირისპირება მოხდა
გუშინ გვიან ღამით თბილისში  წერეთლის გამზირზე, „დინამოსმიმდებარე ტერიტორიაზე მოქალაქეებს შორის მომხდარი დაპირისპირება მოხდა.
საპატრულო პოლიციის თანამშრომლებმა მათი გაშველება და ვითარების განმუხტვა განსაკუთრებული აგრესიით მოქმედი ახალგაზრდების დაკავებით სცადეს., თუმცა .. და .. არ დაემორჩილნენ პატრულინსპექტორებისალექსანდრე ხუჭუას და მალხაზ ხუფენიას კანონიერ მოთხოვნას. მათ პოლიციელებს წინააღმდეგობა გაუწიეს, სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებაში ხელი შეუშალეს და ფიზიკური და სიტყვიერი შეურაცხყოფა მიაყენეს. ინცინდენტის შედეგად  დაშავდა პატრულის თანამშრომელი, პატრულინსპექტორი ალექსანდრე ხუჭუა, რომელიც  ჯანმრთელობის დაზიანებით საავადმყოფოში გადაიყვანეს, ხოლო   1991 წელს დაბადებული .. და 1981 წელს დაბადებული .. სამართალდამცველებმა პოლიციელისათვის წინააღმდეგობის გაწევის ბრალდებით დააკავეს.
შსს მიერ გავრცელებულ ინფორმაციაში ნათქვამია, რომ ,,გამოძიება . და . მიმართ საქართველოს სსკის 353- მუხლის მე-2 – ნაწილით მიმდინარეობს, რაც პოლიციელისათვის წინააღმდეგობის გაწევას გულისხმობსპოლიციამ, ასევე, დააკავა ინცინდენტში მონაწილე სამი პირი. 1989 წელს დაბადებული . ., 1979 წელს დაბადებული . ., 1984 წელს დაბადებული .. მათ გამოძიება ადმინისტრაციულ სამართალდარღვევათა კოდექსის 166- და 173- მუხლების დარღვევას ედავება, რაც წვრილმან ხულიგნობასა და პოლიციელის კანონიერი განკარგულებისადმი ან მოთხოვნისადმი დაუმორჩილებლობას გულისხმობს".