მთავარისიახლეებისაზოგადოებასაგანგაშოა გამსწორებელთა კვალიფიკაცია,სრულიად არაადეკვატური ნიშნებია- რას წერენ სპეციალისტები
საგანგაშოა გამსწორებელთა კვალიფიკაცია,სრულიად არაადეკვატური ნიშნებია- რას წერენ სპეციალისტები
წელს განსაკუთრებით რთული წელი უდგათ აბიტურიენტებს.სტატისტიკური მონაცემებუთ ცხასი ხდება,რომ სიტუაცია სავალალოა,რაც იმას მიშნავს,რომ ზოგას უნარებში მინიმალური კომპეტენციის ზღვარი 12.25 %- მა ვერ გადალახა და ასევე საგანგაშო მაჩვენებელია სხვა საგნებში.ეროვნყლი გამოცდების შედეგებს ეხმიანება სოცილალურ ქსელში ბევრი ადამიანი,ერთ-ერთი პოსტი ასე გამოიყურება : ,,დღეს გამოქვეყნდა ქართულის ნიშნები, ათობით თემის წაკითხვა მომიხდა, საგანგაშოა გამსწორებელთა კვალიფიკაცია, სრულიად არაადეკვატური ნიშნებია. განსაკუთრებულად ერჩიან ჯანსაღად მოაზროვნე ბავშვებს, რომლებიც სწორად ხედავენ თანამედროვეობის პრობლემებს და მწვავედ აკრიტიკებენ დისკრიმინაციას, ქსენოფობიას, ჰომოფობიას, სახელმწიფო ტერორსა და ძალადობას. მოჰყავთ პატრიარქალური საზოგადოებისთვის მიუღებელი მაგალითები( შარლი ებდო, ექსტრემისტი მღვდლები, გამოუძიებელი მკვლელობები და სხვ.). რა არის ეს, თუ არა დეგრადირებული, გახრწნილი სისტემის აგრესიული გალაშქრება პროგრესის წინააღმდეგ და სიბნელის წახალისება? დროა, ” გმირი ” მიმინოშვილის კანტორა საფუძვლიანად გადახალისდეს.,, წერს ქეთი ქურდოვანიძე.