მთავარისიახლეებისაზოგადოებაუცხო ენის გამოცდებში 90 ქულა 109 აბიტურიენტმა აიღო
უცხო ენის გამოცდებში 90 ქულა 109 აბიტურიენტმა აიღო
ერთიანი ეროვნული გამოცდები 2018-ის შედეგები ნელ-ნელა ცხადდება. აბიტურიენტებმა უკვე გაიგეს ზოგადი უნარების ქულები. დღეს დაიდო 4 უცხოური ენის გამოცდის შედეგებიც. პირველადი სტატისტიკური მონაცემებით, უცხო ენაში ჩაჭრილი აბიტურიენტების რაოდენობა 6%–ს ვარ აღემატება. უმაღლესი ქულა კი 109 აბიტურიენტმა მიიღო. პირველადი სტატისტიკური მონაცემებით, დაახლოებით, 6%-ია ჩაჭრილი უცხოურ ენაში. თუმცა აპელაციების, ვარიანტების სირთულის დონის დადგენის და სკალირების პროცესის შემდეგ შეიძლება ეს ციფრი ოდნავ შეიცვალოს. ოთხივე უცხოურ ენაში გამსვლელი ქულა 19-ია, მაგრამ თუ სტატისტიკური ანალიზი დაადგენს,  რომ რომელიმე ვარიანტი იყო ოდნავ რთული, მაგ, ინგლისურში 4 ვარიანტი გვაქვს, გამსვლელმა ქულამ, შეიძლება 1-ით აიწიოს. ამ შემთხვევაში ჩაჭრილთა რაოდენობამ შეიძლება მოიკლოს. დაახლოებით, 15-20% არ წერს თემას უცხო ენის გამოცდაზე. ან წერს 2-3 წინადადებას, რაც ფაქტობრივად, იმას ნიშნავს, რომ თემა არ დაუწერია