მთავარისიახლეებისაზოგადოებასაკონსტიტუციო სასამართლოს გადაწყვეტილების საპირისპიროდ მოძრაობა "არა ნარკოტიკებს" ჩამოყალიბდა
საკონსტიტუციო სასამართლოს გადაწყვეტილების საპირისპიროდ მოძრაობა “არა ნარკოტიკებს” ჩამოყალიბდა
„არა ნარკოტიკებს!“ – საკონსტიტუციო სასამართლოს გადაწყვეტილების საპირისპიროდ, "თამბაქოს კონტროლის ალიანსმა"  ამ სახელწოდებით მოძრაობა ჩამოაყალიბა.ალიანსი მოუწოდებს პარლამენტს გაასაჩივროს საკონსტიტუციოს გადაწყვეტილება, გარდა ამისა ჯანდაცვის სამინისტრომ  დააფიქსიროს საკუთარი პოზიცია ამ საკითხზე და მთავრობამ მომავალი წლიდან ცხოვრების ჯანსაღი წესით აღზრდისა და პოპულარიზაციის მიმართულებაში სერიოზული ინვესტიცია ჩადოს.“გადაწყვეტილებამ ფაქტობრივად ლეგალიზაცია მოახდინა მარიხუანას გამოყენების ფაქტიურად ნებისმიერ ადგილზე. შეგიძლიათ პარლამენტშიც კი თავისუფლად მოიხმაროთ მარიხუანა. ვაპირებთ მივმართავთ საკონსტიტუციო სასამართლოს, მოვითხოვთ რომ დაცული იყო მოსახლეობის ჯანმრთელობის უფლება. პასუხი უნდა აგოს როგორც საკონსტიტუციო სასამართლომ ისე ხელისუფლებამ, რომელიც გაიზიარებს ამ გადაწყვეტილებას“- აცხადებს საქართველოში თამბაქოს კონტროლის ალიანსის დირექტორი გიორგი ბახუტაშვილი.