მთავარისიახლეებიეკონომიკასაქართველოში ანაკლიის პორტის დამფინანსებელი საერთაშორისო საფინანსო ინსტიტუტების წარმომადგენლები იმყოფებიან
საქართველოში ანაკლიის პორტის დამფინანსებელი საერთაშორისო საფინანსო ინსტიტუტების წარმომადგენლები იმყოფებიან
ანაკლიის ღრმაწყლოვან პორტთან დაკავშირებული საკითხების განსახილველად საქართველოში პორტის დამფინანსებელი საერთაშორისო საფინანსო ინსტიტუტების წარმომადგენლები იმყოფებიან
. ანაკლიის განვითარების კონსორციუმის ინფორმაციით, ხუთი ბანკის 60 წარმომადგენელი პორტის გუნდთან და მათ საერთაშორისო კონსულტანტებთან შეხვედრებს თბილისში მართავს.
„მსოფლიოში წამყვანი ფინანსური, გარემოს დაცვითი, ტექნიკური და საინჟინრო სპეციალისტებისგან დაკომპლექტებული საბანკო ჯგუფები „ანაკლიის განვითარების კონსორციუმსა“ და მის პარტნიორებთან პორტის მშენებლობის სხვადასხვა მიმართულებას განიხილავს“, – ნათქვამია განცხადებაში.
ორდღიანი ვიზიტის ფარგლებში, ფინანსური ინსტიტუტების წარმომადგენლები ანაკლიის ღრმაწყლოვანი პორტის ტერიტორიასაც მოინახულებენ.
ამ ეტაპზე ანაკლიაში სახმელეთო სამშენებლო სამუშაოების დამასრულებელი ეტაპი მიმდინარეობს, რომლის შემდეგაც, 2018 წლის აგვისტოში, პორტის ტერიტორიაზე მასშტაბური საზღვაო სამშენებლო სამუშაოები იწყება.