მთავარისიახლეებისაზოგადოებადღეს დილიდან ქალაქის ნაწილს და ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფლებს დენი არ მიეწოდებათ, მიზეზი...
დღეს დილიდან ქალაქის ნაწილს და ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფლებს დენი არ მიეწოდებათ, მიზეზი ივანიშვილის ხის ტრანსპორტირებაა
დღეს დილიდან ქალაქის ნაწილს და ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფლებს დენი არ მიეწოდებათ, მიზეზი ივანიშვილის ხის ტრანსპორტირებაა. დენდროლოგიურ პარკში გადასატანად სოფელ ორსანტიიდან 5 ხე მიაქვთ. იშვიათი ჯიშის კიპარისების გადაადგილების გამო  მოხსნილია საგზაო ნიშნები, გადაბელილია ხეები და პარალიზებულია მოძრაობა ზუდიდი-ანაკლიის გზაზე. მგზავრები უკმაყოფილებას სოციალურ ქსელშიც გამოთქვამენ იმის გამო, რომ გზაზე დიდი ხანი უწევთ ყოფნა. ხის გადატანის პროცესში ჩართულია სხვადასხვა სფეროს ათეულობით მუშა ჯგუფი. ბიძინა ივანიშვილის ხის გადატანას ზუგდიდში მუდმივად ახლავს პრობლემები. ამ დროს მოსახლეობა ელ.ენერგიის გარეშე რჩება, იზღუდება მოძრაობა, ნადგურდება ინფრასტრუქტურა, საგზო ნისნები, ზიანდება ელექტრობოძები, უმცა გამკითხავი არავინაა.