მთავარისიახლეებისაზოგადოებათავდაცვის სამინისტროს გენერალური შტაბის თანამშრომლები აგარასთან ავტოავარიაში მოყვნენ
თავდაცვის სამინისტროს გენერალური შტაბის თანამშრომლები აგარასთან ავტოავარიაში მოყვნენ
თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო მაგისტრალის აგარის მონაკვეთზე მომხდარი ავტოსაგზაო შემთხვევის შედეგად ორი ადამიანი დაიღუპა, ერთმა კი სხეულის სხვადასხვა დაზიანება მიიღო.
გარდაცვლილები თავდაცვის სამინისტროს გენერალური შტაბის თანამშრომლები არიან გაბრიელ გვარჯალაძე და გიგო გარაყანიძე. ორივე მათგანი 45 წლამდე ასაკისაა.
ამავე უწყების თანამშრომელია მესამე პირიც, რომელიც სასწრაფო-დახმარების ბრიგადის მიერ გორში, სამედიცინო ცენტრ „გორმედშია“ გადაყვანილი. ის რეანიმაციულ განყოფილებაშია მოთავსებული. როგორც ე სამედიცინო ცენტრის კლინიკურმა დირექტორმა, დავით ყაზაიშვილმა განაცხადა, 36 წლის  პაციენტს მრავლობითი დაზიანებები აღენიშნება. უფრო კონკრეტულად, თავის ტვინის დაჟეჟილობა, სახის ძვლების დაზიანება ცხვირის არეში, ასევე იდაყვის ძვლის ტრავმა, თუმცა, ყაზაიშვილის განცხადებით, მისი სასიცოცხლო პარამეტრები შენარჩუნებულია და მდგომარეობა სტაბილურად მძიმეა.
თავდაცვის სამინისტროს თანამშრომლები თბილისში მუშაობდნენ და შემთხვევის დროს ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ გომიდან ბრუნდებოდნენ, სადაც ავარიის წინა დღეს, მეზობლების პანაშვიდზე ჩავიდნენ. გვარჯალაძე და გარაყანიძე სოფელში და-ძმა მახარაძეების პანაშვიდზე იყვნენ ჩასულები, რომლებიც ოთხი დღის წინ – 23 ივნისს ზესტაფონში მომხდარ ავარიას ემსხვერპლნენ.
გარდაცვლილების ახლობლების ინფორმაციით, ავტომანქანა, რომლითაც თავდაცვის სამინისტროს წარმომადგენლები მოძრაობდნენ, ტრაილერს შეეჯახა, რომელსაც თურქეთის მოქალაქე მართავდა.