მთავარისიახლეებისაზოგადოება28 ივნისს სამეგრელოში ტემპერატურა 40 გრადუსს მიაღწევს.
28 ივნისს სამეგრელოში ტემპერატურა 40 გრადუსს მიაღწევს.
სინოპტიკოსების ცნობით დღეს ზუგდიდში ჰაერის მაქსიმალური ტემპერატურა  32  გრადუსს მიაღწევს,  თუმცა საღამოს მოსალოდნელია ხანმოკლე წვიმა.  ამ ნიშნულს გადაცდება და 33 – 36  გრადუსამდე ავა  ტემპერატურა ხვალაც, რასაც ოდნავ დააბალანსებს საღამოს მოსალოდნელი მცირე წვიმა.
უფრო დიდი სიცხე გველოდება ხუთშაბათს, 30 ივნისს.  ს.გარემოს ეროვნული სააგენტოს ინფორმაციით ,ტემპერატურა 40 გრადუსს მიაღწევს
29-30 ივნისს ტემპერატურა კვლავ  30-35 გრადუსამდე დაიკლებს ., მაგრამ ეს დიდი შეღავათი არ არის მცენარეული საფარისათვის, რომელიც დიდი ხანია წვიმას საჭიროებს.
სოციალურ ქსელებში ხუმრობენ, რომ, თუ ასე გაგრძელდა, მოსავლის გადასარჩენად  ძველი წვიმის გამოსახმობი რიტუალი დაგვჭირდება, იქნება ეს ციმუაშ  ხვამა თუ ძივავობა- კენჯა  ანუ  გონჯა-ლაზარობა.  სიფრთხილე მართებთ ბაყაყებსაც,   სანამ წვიმა არ მოსულა და მორწყვით გაბეზრებული  მოსახლეობა მათ არ დარევია.