მთავარისიახლეებისაზოგადოებადაზუსტებული ინფორმაცია წეროვანში მომხდარი ავტოავარიის შესახებ
დაზუსტებული ინფორმაცია წეროვანში მომხდარი ავტოავარიის შესახებ
დაზუისტებული ინფორმაციით, , წეროვანში მიკროავტობუსისა და  ტრაილერის შეჯახების  შედეგად დაშავებულია არა 16 , როგორც ეს პირველ წუთებში გავრცელდა,  არამედ ცხრამეტი პირი.  დაეჯახა. დასავებულები სხვადასხვა კლინიკებსი არიან გადაყვანილი. მათგან 8 პაციენტი „ჯეო ჰოსპიტალსის“ მცხეთის ფილიალში იმყოფება.
როგორც კლინიკაში აცხადებენ,  8 პაციენტიდან ნაწილის ჯანმრთელობის მდგომარეობა მძიმეა, ნაწილის-საშუალო სიმძიმის. მათივე ინფორმაციით, ამ დროისთვის დაშავებულებს სამედიცინო გამოკვლევები უტარდებათ.
კვალავ განსაკუთრებით მძიმე რჩება ერთი ოპაციენტის მდგომარეობა, რომელიც კლინიკაში გულის გაჩერებით შეიყვანეს, ექიმები მისი სიცოვხკის გადარჩენისათვის იბრძვიან.
ს, მომხდარზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 276-ე მუხლის პირველი ნაწილით დაიწყო, რაც ტრანსპორტის მოძრაობის უსაფრთხოების ან ექსპლუატაციის წესის დარღვევას გულისხმობს, რამაც ჯანმრთელობის ნაკლებად მძიმე დაზიანება გამოიწვია.
როგორც ტრაილერი, ისე მიკროავტობუსი თბილისიდან დასავლეთის მიმართულებით მოძრაობდა.