მთავარისიახლეებისაზოგადოებალევან დადუნაშვილის ოჯახის ადვოკატი 51-ე სკოლის დირექტორის გადადგომას ითხოვს
ლევან დადუნაშვილის ოჯახის ადვოკატი 51-ე სკოლის დირექტორის გადადგომას ითხოვს
ხორავას ქუჩაზე მოკლული, ლევან დადუნაშვილის ოჯახის ადვოკატი 51-ე სკოლის დირექტორის გადადგომას ითხოვს.ადვოკატის, ხათუნა მაღლაკელიძის თქმით, დირექტორს, მანანა თურქაძეს სკოლაში დარჩენის მორალური უფლება არ აქვს.„სასამართლომ ეს ფაქტი დადასტურებულად ცნო, რომ იმ ორი ბავშვის მიმართ, ა.ს. და თ.ჩ-ს მიმართ განხორციელდა გარკვეული ტიპის ძალადობა, თუმცა, მე ვე ვიგრძენი მორალური პასუხისმგებლობა დირექტორისგან. მაშინ, როდესაც მთავარი პროკურორი გადადგა თანამდებობიდან, დირექტორი ინარჩუნებს თავის თანამდებობას, რაც ჩემთვის ძალიან მიუღებელია,“ – განაცხადა ადვოკატმა.ხორავას ქუჩაზე მოზარდების მკვლელობის საქმეზე შექმნილი საგამოძიებო კომისიის ფარგლებში გამოსაკითხ პირთა სიაში 51-ე სკოლის დირექტორი, მანანა თურქაძეც არის.
დღეს პარლამენტში დროებითი საგამოძიებო კომისიის ფარგლებში ხორავას ქუჩაზე მოკლული მოზარდების მშობლები და ადვოკატები დაკითხეს.