მთავარისიახლეებისაზოგადოებაადამიანს, რომელიც შეურაცხყოფას მაყენებს, სასაუბროდ არ დავუჯდები- ზაზა სარალიძე
ადამიანს, რომელიც შეურაცხყოფას მაყენებს, სასაუბროდ არ დავუჯდები- ზაზა სარალიძე
ეკა ბესელიას არ დავუჯდები სასაუბროდ, – ამის შესახებ ხორავას ქუჩაზე მოკლული მოზარდის დავით სარალიძის მამამ ზაზა სარალიძემ პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის თავმჯდომარესთან, სერგი კაპანაძესთან შეხვედრის დაწყებისას განაცხადა.
„ადამიანს, რომელიც შეურაცხყოფას მაყენებს, არ დავუჯდები სასაუბროდ, გამორიცხულია. დანარჩენი ყველანაირად მზად ვარ, აბსოლუტურად ამომწურავად მოგაწოდოთ ყველაფერი ნებისმიერი დეტალი, თუ რაიმე ინფორმაცია გამაჩნია. ეკა ბესელიას არ დავუჯდები სასაუბროდ“, – განუცხადა ზაზა სარალიძემ სერგი კაპანაძეს.
თავის მხრივ, სერგი კაპანაძემ აღნიშნა, რომ კომისიის მიზანია საქმის ბოლომდე მიყვანა.
„თქვენ იცით, რომ კომისიაში უმრავლესობა არის საპარლამენტო უმცირესობა – „ევროპული საქართველო“. გადაწყვეტილებებს იღებს უმრავლესობა. არ მინდა ეკა ბესელიაზე ვისაუბრო, მინდა დაგარწმუნოთ, რომ ჩვენი მხრივ, თქვენთან სრული მხარდაჭერა იქნება. ჩვენი ამოცანაა, რომ ეს საქმე ბოლომდე მივიყვანოთ ჩვენ ხელთ არსებული ყველა რესურსის გამოყენებით“, – განაცხადა კაპანაძემ.